Dotkniesz obrazu

W Pracowni Fotografii „Obserwacja" dotkniesz obrazu, zrozumiesz jego znaczenie. Pomożemy Ci wejść na wyższy poziom twórczej świadomości. Łączymy praktykę, teorię i filozofię fotografii.

Pracownia, nieprzypadkowo powstała przy Galerii Obserwacja, która od wielu lat jest ważnym miejscem prezentacji znakomitych fotografów z Polski i z zagranicy. Swoje prace wystawiali tu między innymi: Jan Styczyński, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Andrzej Świetlik, Krzysztof Jabłonowski, Jacek Fota, Gilles Elie Cohen, Zdzisław Pacholski, Michał Wasążnik, Waldemar Zdrojewski, Wojtek Kukuczka, Monika Gawinowska, Wanda Michalak, Adrian Wykrota.

Część z wymienionych powyżej artystów, poprowadzi zajęcia oraz kursy w Pracowni Fotografii „Obserwacja”.

Idea

Pracownia Fotografii „Obserwacja” to miejsce stworzone dla pasjonatów fotografii, poszukujących własnej drogi twórczej.

Łącząc zamiłowanie, wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm, przekażemy Wam istotę fotografii dokumentalnej, reportażowej i artystycznej oraz jej rolę i znaczenie w mediach i sztuce. Nadrzędną ideą Pracowni Fotografii „Obserwacja” jest budowanie świadomości wizualnej, rozwijanie wrażliwości oraz nauka czytania i interpretacji fotografii w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zajęcia skierowane są zarówno do fotografów zaawansowanych, jak i tych, którzy nadal poszukują swojej drogi twórczej.

Do dyspozycji uczestników oddajemy przestrzeń galeryjną, zaplecze pełne fotograficznych albumów oraz zdjęć cenionych polskich i zagranicznych fotografów oraz profesjonalną ciemnię.

Kogo spotkacie?

Pracownia Fotografii „Obserwacja” to przestrzeń stworzona do spotkań i dyskusji. Będziecie mieli okazję współpracować tu z wykładowcami z Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych, którzy swoim doświadczeniem i podejściem, gwarantują najwyższy poziom nauczania. Zajęcia oraz kursy prowadzą uznani fotografowie – laureaci licznych rodzimych i międzynarodowych konkursów, a także aktywni zawodowo freelancerzy, którzy podzielą się z Wami tajnikami pracy w zawodzie.