Wydarzenie
2021-12-21

Wernisaż "Krajobrazy pandemii"

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy 21 grudnia na godzinę 19.00 Wystawa będzie dostępna od 22 grudnia do 29 stycznia 2022.
Specjalne podziękowania Partner wydarzenia: ZAiKS oraz współpraca Galeria Obserwacja, Fundacja "Art Departament", Kamienica Artystyczna TA3.

Wydarzenie Krajobrazy Pandemii prezentuje różne spojrzenia na problematykę związaną z wirusem Covid. Wystawę otwiera zdjęcie Janusza Marynowskiego, który łączy na codzień funkcję Dyrektora Sinfonii Varsovii z pasją fotografa, zdjęcie znamienne bo przedstawiające Maestro Jerzego Maksymiuka oraz odbicie w lustrze zmarłego w marcu b.r Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Na parterze prezentuje swoje zdjęcia również Katarzyna Idźkowska. Na jej fotografiach widzimy postacie znane ze sceny muzycznej jak: John Porter, Skubas, Olaf Deriglasoff, Smolik, Kev Fox.
Górne piętro przestrzeni Galerii Obserwacja zajmują trzy oddzielne projekty. Pierwszy, autorstwa materiał video i fotografie Waldemara Zdrojewskiego, o trudnej sytuacji związanej z Covid w jednym z hospicjów. Drugi, Macieja Nabrdalika, który oprócz tego że jest bardzo znanym fotografem prasowym sam jest również zapalonym sportowcem, prezentuje bardziej optymistyczne spojrzenie na społeczne reakcje i interakcje w okresie ograniczeń wśród grupy pasjonatów kolarstwa. Całość zamyka trzeci z projektów będący pamiętnikiem z okresu pierwszego lockdownu i wzmożonych restrykcji, dwójki młodych artystów - Anny Kordulewskiej oraz Dawida Grzelaka, będący rodzajem fotograficznego dialogu, który toczył się pomiędzy nimi na portalach społecznościowych oraz na prowadzonym przez nich wspólnie blogu.

Kurator dr Anna Wolska

Galeria Obserwacja
Tarczyńska 3/9
02-025 WarszawaGaleria czynna jest podczas trwania wystaw
od wtorku do piątku w godz. 14-18.

W przypadku braku ekspozycji
prosimy o kontakt:

+48 501 690 396

galeriaobserwacja@wp.pl

Facebook