Galeria Obserwacja

<< powrót

JAN STYCZYŃSKI

Jan Styczyński Panteon

wernisaż 4.11.2016, godz. 19:00
wystawa od 5.11.2017 do 20.01.2017
kurator: Waldemar Zdrojewski

Galeria Obserwacja
ul. Tarczyńska 3, Warszawa

Galeria Obserwacja zaprasza na wernisaż wystawy Panteon Jana Styczyńskiego, który odbędzie się 4 listopada o godzinie 19. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z fotografiami Styczyńskiego, który poświęcił wiele lat na dokumentację polskich twórców sztuk wizualnych. Artyści ukazani zostali w trakcie pracy, w swoich prywatnych atelier, umożliwiając fotografowi stworzenie serii intymnych portretów, będących zarazem dokumentacją miejsca pracy. Wystawa Panteon to wyjątkowe spotkanie, podczas którego będziemy mogli zobaczyć na fotografiach takich twórców jak Magdalena Abakanowicz, Jerzy Bereś, Tadeusz Brzozowski, Władysław Hasior, Jerzy Nowosielski, Henryk Stażewski i innych.

To kolejna wystawa Jana Styczyńskiego w Obserwacji, po zaprezentowanej we wrześniu 2015 roku A w tle pałac. Galeria dysponuje całym archiwum twórczości tego fotografa, a nadchodzące wydarzenie jest równocześnie zapowiedzią jubileuszu stulecia urodzin Styczyńskiego, który będzie miał miejsce we wrześniu 2017 roku.

Jan Styczyński (1917-1981)- jeden z czołowych polskich fotografów, członek ZPAF, autor wielu wystaw indywidualnych, szeregu autorskich albumów fotograficznych. Wystawa powstała równolegle z wydanym przez galerię albumem fotografii o tym samym tytule, którego premiera odbyła się na tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.